Kaut kas gudrs par sfinksu...

Kanādas sfinksu audzētava "Prioritet"

 

Mīti par Kanādas sfinksiem

Sfinksa ādā ir pietiekami izturīga. Parasti kaķēniem ir daudz krociņu, bet pieaugušiem kaķiem krociņas saglabājas reti. Kanādas sfinksa āda neprasa speciālu kopšanu (nejauciet ar suni šarpeju). Sfinksu var mazgāt, bet bieži to nevajag darīt.

Neceriet, ka jūsu sfinkss staigās pa māju svīterī vai speciālā apģērbā. Sfinksu apģērbj, ja viņš aukstajā gadalaikā ir jāpārved (piemēram, uz izstādi), vai, ja sezonā vēl nav ieslēgta centrālā apkure. Sfinksi, kas dzīvo pie mums dzīvnieku audzētavā, mājās nekad nestaigā drēbēs.

Reizēm izstādēs var dzirdēt, ka bezvilnas kaķus žēlo. Viņiem taču ir auksti! Bet nekļūdieties. Šim stiprajam un muskuļotajam ķermenim ir pietiekami izturīga āda (plānu ādu uzskata par defektu). Istabas temperatūrā sfinkss nekad nesaaukstēsies.

 Pret sfinksiem nav alerģijas

Cilvēkiem var būt alerģija uz kaķa spalvām. Šajā gadījumā, alerģijas parādīšanās iespēja uz sfinksiem samazinās, bet nepazūd. Es personīgi, lai gan esmu sugas sfinksu audzētāja, nekad nevarētu paņemt uz mājām dzīvnieku, ja kādam no ģimenes locekļiem ir alerģijas risks. Ne reizi vien redzēju kā bezatbildīgi cilvēki sākumā, piemēram, paņem bērnam kucēnu, bet pēc tam dzīvnieku vienkārši izmet, jo izrādījās, ka bērnam ir alerģija.

Alerģija var būt ne tikai uz kaķa spalvu, bet arī uz kaķa tualetes pildvielu, uz kaķu barību. Ļoti izplatīta ir alerģija uz zivju barību.

 Sfinksi svīst un viņu sviedri ir brūni

Pirmkārt, atcerēsimies zooloģijas stundas Kur dzīvniekiem atrodas sviedru dziedzeri? Suņi, piemēram, vispār nesvīst. Viņi dzesējas ar izkārtas mēles palīdzību. Truši svīst caur ausīm. Kaķiem sviedru dziedzeri atrodas uz ķepu spilventiņiem un ausīm. Tādējādi, viņš vienkārši nevar svīst kā cilvēks.

Tomēr sfinksiem, tāpat kā jebkuram kaķim, sviedru dziedzeri, kas vajadzīgi vilnas nomazgāšanai, atrodas uz visa ķermeņa (kā cilvēkam poras). Bet nevajag smērēt sfinksu, tādēļ, ka viņam nav vilnas. Brūns sekrēts var sakrāties ādas krociņās, nagu starpās. Jo mazāk vilnas, jo atbilstoši, vairāk sekrēts paliek uz ķermeņa.

Tāpēc es nerekomendēju ņemt sfinksu rokās, ja jūs esam kāzu kleitā.

Lai izvairītos no pārpratumiem, vienkārši noslaukiet jūsu sfinksu ar mitru frotē dvieli.

Sfinksa ādai ir nepieciešama ārkārtīga kopšana

Nejauciet sfinksu ar suni šarpeju. Šarpejiem ir daudz ādas krociņu un šīs ādas krociņās var izsust. Tāpēc par tām ir jārūpējas. Bet sfinksiem daudz krociņu mēdz būt tikai kaķēniem. Pieaugušiem dzīvniekiem ādas krociņu ir daudz mazāk, tāpēc sfinksu nevajag bieži mazgāt. Pietiek noslaucīt ar mitru dvieli un nebūt ne katru dienu, bet tik daudz, cik ir nepieciešams.

 Sfinksu bieži jāmazgā

Kā jau tika pateikts iepriekšējā paragrāfā, tas ir mīts. Sfinksu mazgā tik bieži, , cik ir nepieciešams (piemēram, sasmērējas). Noteikti mazgā pirms izstādēm.

 Sfinksu ķermeņa temperatūra ir daudz augstāka nekā citiem kaķiem

Tā tas nav. Sfinksiem ir ļoti intensīva vielmaiņa. Tas sfinksam ir nepieciešams siltuma uzturēšanai. Tāpēc, ka nav vilnas, sfinksu siltuma atdeve ir ļoti stipra, pēc taustes liekas, ka viņš ir karsts kā termofors. Patiesībā, sfinksa ķermeņa temperatūra ir tāda pati kā parastajam kaķim (to var viegli pārbaudīt ar termometra palīdzību).

 Sfinkss ir pilnīgi plikādains kaķis

Uz to tiecas dzīvnieku audzētāji. Bet praktiski ir grūti sastapt pilnīgi pliku pieaugušu sfinksu. Vairumam uz deguntiņa ir nedaudz vilnas. Vilna ir sastopama uz ausu ārējās malas un uz ķepu apakšgaliem (kā zābaciņi). Jo plikāks ir sfinkss, jo dārgāks. Neceriet nopirkt par 150-250 latiem sfinksu, kas paliks pilnīgi pliks. Tā nemēdz būt. Tas būs pet-klases dzīvnieks.

 Detalizēti skat., no ka ir atkarīga kaķēna cena

Kaķēni var būt pilnīgi plikādas, bet vilna sāks parādīties pusaudža gados, kaķenēm – tuvāk pirmās meklēšanās periodam, kaķiem dzimumnobriešanas periodā – septiņos mēnešos – līdz gadam.

 Bezvilnas sfinkss var būt jebkurā krāsā

Tā tas nav. Piemēram, nevar būt melni bezvilnas sfinksi. Melnā ir spalvas krāsa. Tāpēc melnajam sfinksam būs tik daudz vilnas. Āda visbiežāk ir rozā un pelēka. Lūk, vairums sfinksu ir plankumaini.

Pēc dabas vairums kaķu ir rudi (tie ir, tā saucamās, sarkanās nokrāsas nēsātāji, tāpēc vairums sfinksu ir rozā (patiesībā viņi ir rudi (sarkani)), un visi kaķi ir strīpainuma gēna nēsātāji. Bet gēns var būt dominants (pārsvars) un recesīvs (vājāk izteikts). Ja interesē – izlasiet grāmatiņu „Kaķu ģenētika”.

Izstādēs ir pieļaujama jebkura sfinksu krāsa. Bet jo mazāk vilnas, jo augstāka būs atzīme. Retas nokrāsas vienmēr izskatās efektīgi, un pie citiem līdzīgiem noteikumiem saņem augstāku atzīmi.

Tieši tāpēc dzīvnieku audzētāji mēģina iegūt retas nokrāsas dzīvniekus.

 Pie mums jūs varat saņemt kvalificētu konsultāciju kaķēnu iegādāšanās un turēšanas jautājumos

 

FOLLOW US ON
   

Питомник кошек
Питомник кошек
Fotogr?fijas pieder autoram