Kaut kas gudrs par sfinksu...

Kanādas sfinksu audzētava "Prioritet"

Kanādas sfinkss ir kaķis, kas nevienu neatstāj vienaldzīgu. Parasti cilvēki iedalās divās nometnēs. Vieni dievina „pūkainīšus” un nevar saprast, kāpēc cilvēki pērk bezvilnas kaķus. Bet citi – vienkārši nespēj noslēpt sajūsmu, redzot šo citplanētiešu radījumu.

Kanādas sfinkss ir neatkārtojams un noslēpumains kaķis bez apspalvojuma, noteikti ar lielām ausīm (jo ausis lielākas, jo vērtīgāks), ar krokainu ādu. Tik neparasta āriene kombinējas ar kaķim tikpat neparastu raksturu. Kanādas sfinkss necieš vientulību. Jūsu sfinks pastāvīgi meklēs kontaktu. Kanādas sfinkss ļoti cietīs, ka jums nebūs laika ar viņu kontaktēties, jo viņš ir mīlestības pilns kaķis.

Kanādas sfinksu ir vērts iegādāties tiem cilvēkiem, kas ir gatavi kontaktēties ar kaķi. Bieži Kanādas sfinksus iegādājas suņu mīļotāji, cilvēki, kas ir pieraduši daudz laika veltīt saskarsmei ar dzīvniekiem.

Negaidiet, ka jūsu Kanādas sfinkss gulēs uz dīvāna kā spilvens un gaidīs, kad jūs sadomāsiet viņu paglaudīt. Tiklīdz jūs apsēdīsieties uz dīvāna, jūsu Kanādas sfinkss ieleks jums rokās. Un, ja jūs viņu nometīsiet, viņš neapvainosies, bet pēc piecām minūtēm atkal ielīdīs jūsu rociņās. Sfinksu nervu sistēma ir ļoti noturīga. Pat tagad, kad es rakstu šo tekstu, man uz ceļiem sēž mans …. Kanādas sfinkss.

Pērkot Kanādas sfinksu, jums jāsaprot, ka jūs pērkat nevis vienkāršu bezspalvas kaķi, bet tas ir ļoti svarīgi, kaķi ar noteiktu raksturu. Vaislas dzīvnieku audzēšanas rezultātā īstam Kanādas sfinksam ir nostiprinātas noteiktas īpašības. Šīs kaķis ir domāts saskarsmei, kaķis – kompanjons.

Reiz cilvēki gribēja izaudzēt lapsu sugu, kas būtu cilvēkiem draudzīga. Selekcijas darba rezultātā tika atlasīti tie eksemplāri, kas nebija agresīvi pret cilvēku. Pēc vienas paaudzes izrādījās, ka lapsām, kas bija visdraudzīgākās pret cilvēku, bija slikts kažoks, un tā krāsa bija gandrīz dzeltena. Tas ir, atlase sākotnēji tika veikta tikai pēc rakstura pazīmēm, bet izrādījās, ka ir mainījusies ārējie dotumi. Par to ir vērts atcerēties, iegādājoties kaķēnu. Tīrasiņu Kanādas sfinkss ir ļoti draudzīgs kaķis.

No 2011.gada janvāra par Kanādas sfinksa kaķēna vecākiem var būt tikai Kanādas sfinksi. Ir aizliegts krustot ar citām bezvilnas kaķu sugām.

FOLLOW US ON
   

Питомник кошек
Питомник кошек
Fotogr?fijas pieder autoram