Kaut kas gudrs par sfinksu...

Kanādas sfinksu audzētava "Prioritet"

Piedzimuši kaķēni!

"J" metiens piedzima 23.05.2017.

Māte - Felisa Roza Kaira – pasaules čempione (WCH). Tēvs - Roza Kaira Jingle Bells – pasaules čempions (WCH).

Jasmine - Kanādas sfinksa meitene - balta ar zaļām acīm - (w62). 


Jennifer - Kanādas sfinksa meitene - balta ar zaļām acīm - (w62). 

PĀRDOTA


Jessika -  Kanādas sfinksa meitene  - balta ar zilām acīm - (w61).

PĀRDOTA (Vācija)

Julietta -  Kanādas sfinksa meitene - balta ar zilām acīm (w61).

PĀRDOTA (Somija)

Junior -  Kanādas sfinksa zēns - balts ar dažadām acīm - (w63).

PĀRDOTS (Lielbritānija)


"I" metiens piedzima 28.05.2016.

Māte Aleksa Point Buffy – Baltijas interčempione (ICH). Tēvs - Roza Kaira Jingle Bells – pasaules čempions (WCH).

Infinity -  Kanādas sfinksa meitene - melns bruņurupucis ar zaļām acīm - (F).

PĀRDOTA 


Inferno - Kanādas sfinksa zēns ar zaļām acīm - (C).

PĀRDOTS


Iceberga - Kanādas sfinksa meitene - balta ar zilām acīm - (w61).

PĀRDOTA (Igaunija)


„H” metiens piedzima 26.05.2016.

Māte - Felisa Roza Kaira – pasaules čempione (WCH). Tēvs - Roza Kaira Jingle Bellspasaules čempions (WCH).

Hennessy - Kanādas sfinksa zēns - balts ar dažadām acīm - (w63).

PĀRDOTS (Norvēģija)


"G" metiens!

Māte - International chempion (ICH). Tēvs - (WCH).

        

"F" metiens piedzima 26.10.2014.


Kanādas sfinksa zēns - balts ar dažadām acīm - (w63) - Forbes


Kanādas sfinksa meitene - balta ar zilām acīm - Frosty

PĀRDOTS (Īrija)


Kanādas sfinksa meitene - melns bruņurupucis ar zaļām acīm - Ferrari (f)

PĀRDOTA


"E" metiens piedzima 23.10.2014.


Kanādas sfinksa zēns - ar zilām acīm - (w61) - Exclusive

PĀRDOTS (Lielbritānija)


Kanādas sfinksa meitene - balta ar zaļām acīm - (w62) Extra

PĀRDOTS (Īrija)


Kanādas sfinksa zēns - ar zaļām acīm - (w64) - Elvis

PĀRDOTS (Īrija)


Kanādas sfinksa meitene - balta ar dažadām acīm - (w63)

PĀRDOTA (Šveice)


Kanādas sfinksa meitene - balta ar dažadām acīm - (w63)

PĀRDOTA (Šveice)


Kanādas sfinksa meitene - balta ar zilām acīm - Elizabeth - (w67)

PĀRDOTA (Lietuva)


 

Metiens - C un D.

CHARLES CALI - Kanādas sfinksa zēns - balts ar dažādām acīm - (w63)

 PĀRDOTS HOLANDE


CESAR - Kanādas sfinksa zēns - balts ar zilām acīm - (w61)

PĀRDOTS


CARAMELE - Kanādas sfinksa meitene - balta ar dažādām acīm - (w63)

PĀRDOTA


Piedzimuši kaķēni!

"B" metiens piedzima 11.11.2013.

DOBBY - Kanādas sfinksa zēns - ar zaļām acīm - (c)

 PĀRDOTS HOLANDE


DOLORES - Kanādas sfinksa meitene - balts ar zilām acīm - (w61)

PĀRDOTA LIETUVA


DEBORA - Kanādas sfinksa meitene - kremkrāsa ar zilām acīm - (e)

 PĀRDOTS ŠVEICE


DOROTY - Kanādas sfinksa meitene - baltа ar dažadām acīm - (w62)

 PĀRDOTS (Lielbritānija)


DONNA - Kanādas sfinksa meitene - baltа ar zaļām acīm - (e)

PĀRDOTA (Lielbritānija)


CHANEL (chocolat) - Kanādas sfinksa meitene - melns bruņurupucis ar zaļām acīm - (f)

PĀRDOTA (Lielbritānija)


Starptautiskā izstādē - 13. aprīlī 2014.g. Tallinna (Igaunijā) mūsu runcis Jingle Bells Roza Kaira ieguva CAGCE titulu pasaules čempiona titulu (CACM).

Mūsu kaķene - PASAULES ČEMPIONS!

Starptautiskā izstādē - 29.-30.septembrī 2012.g. (Varšava) mūsu kaķene Felisa Roza Kaira ieguva WCH titulu!

Mēs sveicam jūs mūsu Kanādas sfinksu audzētavas mājaslapā.

Tā ir monošķirņu audzētava, tas ir, mēs nodarbojamies tikai ar Kanādas sfinksu kaķu šķirni.

Mēs atrodamies Rīgā, Latvijā (ES). Audzētava ir reģistrēta WCF (Vācija).

Kaķēni atstāj mājas ar Eiropas veterināro pasi, pilnībā potēti, ar čipu un radu rakstiem (pārošanās ar kluba atļauju, plānota). Kaķēni ir pieradināti lietot tualeti un asināt nagus. Kanādas sfinksa kaķēni ir pieradināti gan pie sausās barības (mēs izmantojam tikai profesionālu barību, kas garantē sabalansētu ēdināšanu), gan arī pie parastās barības (mīl gaļu, vistiņu). Kaķēni aug kopā ar bērniem un ir ļoti stipri orientēti uz saskarsmi ar cilvēku, pilnībā socializēti. Viņi dzīvo kopā ar pieaugušu vācu aitu suni un tāpēc no suņiem nemaz nebaidās. Mūsu kaķēnu īpašnieki vienmēr var saņemt kvalificētu konsultāciju mūsu audzēkņu turēšanas un audzēšanas jautājumos.

 Kaķēnu turēšanas noteikumi

Kaķu bērniņam, tāpat kā cilvēkbērnam attīstībā un veselības stāvoklim svarīga loma ir apstākļiem, kuros viņš un viņa māte tiek turēti. Ja māte –kaķene tiek barota ar profesionālo barību, un saņem visas nepieciešamās piedevas, lai viņai būtu spēks un iespēja iznēsāt un pabarot veselus pēcnācējus, diez vai tāds kaķēns būs lēts. Ja kaķēnu ražošana ir pārvērsta par biznesu, galvenais ir peļņas gūšana, nevis priekšstats par pāru atlasi, vaislinieku kvalitāti un viņu veselību, bet jēdziens par pēcnācēju kvalitāti netiek aplūkots vispār, tad diez vai ir vērts cerēt uz veseliem un kvalitatīviem kaķēniem.

Mēģiniet iztēloties sev izdevumus labu pēcnācēju iegūšanai. Piemēram, mūsu kaķene-māte apmeklēja astoņas izstādes, lai iegūtu atbilstošus titulus. Tituls, ko apstiprina dažādi tiesneši dažādās valstīs apstiprina, ka kaķene atbilst standarta prasībām. Kāpēc tas ir svarīgi? Ģenētiku vēl neviens nav atcēlis. Ak vai, apsēs apelsīni neaug. Tāpēc mums kā dzīvnieku audzētājiem bija ļoti svarīgi, lai tiesneši starptautiskajās izstādēs novērtētu mūsu kaķeni. Un tikai pēc šīm atzīmēm mēs sapratām, ka tāds dzīvnieks var dot labus pēcnācējus.

Prasības kaķēnu tētim vienmēr ir daudz augstākas nekā kaķenei. Tāpēc mēs pielikām pūles, lai atrastu tādu kaķi. Mēs ļoti gribējām, lai mūsu kaķēnu tētis būtu pasaules čempions. Tādu dzīvnieku ir ļoti maz. Latvijā tikai vienam Kanādas sfinksu sugas kaķim ir tāds tituls. Bet mēs ļoti gribējām iegūt retas krāsas kaķēnus. Un atradām tēti mūsu mazuļiem – Lietuvā. Mūsu tētis-kaķis līdztekus augstajiem tituliem vēl arī labi izskatās. Viņš ir balts (nevis rozā, bet balts!) ar zilām acīm. Viņš ir vinnējis augstāko titulu, kāds tikai ir iespējams kaķu izstādē – best of the best. Mēs esam ļoti pateicīgi kaķa audzētājiem, ka viņi piekrita pārošanai ar šo zvaigzni.

Pēc tam bija jāsaskaņo klubā kaķu pāra atlasi (ekspertiem ir jāapstiprina, ka šis pāris var dot labus pēcnācējus, jāsaņem atļauju pārošanai (tikai ar tādu atļauju kaķēni varēs saņemt ciltsrakstus).

Pēc tam, kad formalitātes bija ievērotas, vajadzēja aizvest kaķeni uz pārošanos. Sākumā bija jāaizbrauc uz Lietuvu un atpakaļ, lai aizvestu kaķeni pie kaķa, bet pēc tam – vēlreiz jāaizbrauc uz Lietuvu un atpakaļ, lai paņemtu kaķeni.

Grūsnai kaķenei ir nepieciešama īpaša barība un īpaša kopšana. Lai kaķēni izaugtu veseli, viņiem normāli jāattīstās mātes miesās. Šim nolūkam vajadzīga speciāla barība, piedevas. Divas nedēļas līdz dzemdībām, kad kaķēni ir jau izveidojušies mātes vēderā, kaķenei nosaka vistas filejas diētu, lai viņa nepieņemtos svarā un varētu vieglāk dzemdēt kaķēnus.

Mazuļi barojas ne tikai ar mātes pienu. Lai viņi varētu izaugt veseli, viņus vajag piebarot. Piemēram, speciāls šķīstošais piens Royal kaķēniem maksā 18 Ls 1 litra bundžā.

Kaķēniem jānodrošina pilnvērtīga barība, viņus nedrīkst barot ar lētu barību, jo tieši bērnībā tiek ielikta bāze dzīvnieka veselībai. Ja kaķēns saņem pilnvērtīgu barību, no viņa var izaugt vesels dzīvnieks.

Vai jāsaka, ka nav pieļaujams dzīvniekus turēt būros. Eksistē audzētavas, kur nodarbojas tikai ar kaķēnu pašizmaksas samazināšanu. Tādās vietās kaķēnus jums parādīs vienā istabā, bet cita var izrādīties piekrauta ar dzīvniekiem būros. Līdztekus tam, ka tas ir vienkārši necilvēcīgi, padomājiet par to, cik lielā mērā socializēts būs kaķēns, kas ir dzimis un dzīvo tādos apstākļos. Tas ir, vai viņš varēs normāli kontaktēties ar cilvēkiem. Psiholoģiskais klimats ir ļoti svarīgs. Kaķēniem ir svarīgi glāsti un cilvēka uzmanība. Pēc tam viņi dzīvos citās ģimenēs, kur viņiem būs svarīgi prast kontaktēties ar cilvēkiem. Daudzi nodarbojas ar Kanādas sfinksu audzēšanu, bet ir grūti atrast kvalitatīvu dzīvnieku. Kvalitatīvs vaislinieks maksā lielu naudu.

Ir sarežģīti dabūt dzīvnieku, kas būs zvaigzne.

Kad mēs gribējām nopirkt kaķēnu ASV, mums palūdza atsūtīt mājas fotogrāfiju, kur dzīvos kaķēns, atsūtīt katras istabas fotogrāfiju, lai audzētāji pārliecinātos, ka istabu ir pietiekami daudz. Un tas ir, kaķēnam maksājot trīs tūkstošus dolāru, plus – pārsūtīšana (tā maksā tikpat).

Mūsu dzīvnieki pastāvīgi piedalās Starptautiskās izstādēs un saņem augstu novērtējumu.

Šobrīd MUMS IR Kanādas sfinksu RETAS nokrāsas JAUNA METIENA KAĶĒNI. Mamma – Baltijas interčempione (ICH), tētis – Grand international champion (GICH). Jūs jau varat rezervēt kaķēnu. Pie mums jūs varat saņemt kvalificētu konsultāciju kaķēnu iegādāšanās un turēšanas jautājumos.

Mēs esam kategoriski pret dzīvnieku turēšanu būros un nagu izraušanu!

Kanādas sfinksu kaķēni būs gatavi doties uz jaunajām mājām pēc Jaunā gada (tieši tad, kad jūs izvāksiet no mājas jaungada egli ar visiem rotājumiem). Visi kaķēni ir potēti, iemācīti asināt nagus, iemācīti lietot tualeti, kas ir ļoti svarīgi, sociāli adaptēti.

Mūsu dzīvnieki dzīvo kopā ar mums. Tas ir svarīgi, lai kaķēni būtu sociāli adaptēti un atbilstoši uzvestos jaunajā mājā. Kaķēni lieliski satiek ar bērniem un nebaidās no suņiem. Mājās dzīvo vācu aitu suns.

Kanādas sfinkss ir kaķis, kas nevienu neatstāj vienaldzīgu. Parasti cilvēki iedalās divās nometnēs. Vieni dievina „pūkainīšus” un nevar saprast, kāpēc cilvēki pērk bezvilnas kaķus. Bet citi – vienkārši nespēj noslēpt sajūsmu, redzot šo citplanētiešu radījumu.

Kanādas sfinkss ir neatkārtojams un noslēpumains kaķis bez apspalvojuma, noteikti ar lielām ausīm (jo ausis lielākas, jo vērtīgāks), ar krokainu ādu. Tik neparasta āriene kombinējas ar kaķim tikpat neparastu raksturu. Kanādas sfinkss necieš vientulību. Jūsu sfinks pastāvīgi meklēs kontaktu. Kanādas sfinkss ļoti cietīs, ka jums nebūs laika ar viņu kontaktēties, jo viņš ir mīlestības pilns kaķis.

Kanādas sfinksu ir vērts iegādāties tiem cilvēkiem, kas ir gatavi kontaktēties ar kaķi. Bieži Kanādas sfinksus iegādājas suņu mīļotāji, cilvēki, kas ir pieraduši daudz laika veltīt saskarsmei ar dzīvniekiem.

Negaidiet, ka jūsu Kanādas sfinkss gulēs uz dīvāna kā spilvens un gaidīs, kad jūs sadomāsiet viņu paglaudīt. Tiklīdz jūs apsēdīsieties uz dīvāna, jūsu Kanādas sfinkss ielēks jums rokās. Un, ja jūs viņu nometīsiet, viņš neapvainosies, bet pēc piecām minūtēm atkal ielīdīs jūsu rociņās. Sfinksu nervu sistēma ir ļoti noturīga. Pat tagad, kad es rakstu šo tekstu, man uz ceļiem sēž mans… Kanādas sfinkss.

Pērkot Kanādas sfinksu, jums jāsaprot, ka jūs pērkat nevis vienkāršu bezspalvas kaķi, bet tas ir ļoti svarīgi, kaķi ar noteiktu raksturu. Vaislas dzīvnieku audzēšanas rezultātā īstam Kanādas sfinksam ir nostiprinātas noteiktas īpašības. Šīs kaķis ir domāts saskarsmei, kaķis – kompanjons.

Reiz cilvēki gribēja izaudzēt lapsu sugu, kas būtu cilvēkiem draudzīga. Selekcijas darba rezultātā tika atlasīti tie eksemplāri, kas nebija agresīvi pret cilvēku. Pēc vienas paaudzes izrādījās, ka lapsām, kas bija visdraudzīgākās cilvēkiem, bija slikts kažoks, un tā krāsa bija gandrīz dzeltena. Tas ir, atlase sākotnēji tika veikta tikai pēc rakstura pazīmēm, bet izrādījās, ka ir mainījušies ārējie dotumi. Par to ir vērts atcerēties, iegādājoties kaķēnu. Tīrasiņu Kanādas sfinkss ir ļoti draudzīgs kaķis.

No 2011. gada janvāra par Kanādas sfinksa kaķēna vecākiem var būt tikai Kanādas sfinksi. Ir aizliegts krustot ar citām bezvilnas kaķu sugām.

All Those Kittens

 

 

Top.LV
FOLLOW US ON
   

Питомник кошек
Питомник кошек
Fotogr?fijas pieder autoram